Main menu

Grupa DDA

Twoja historia rodzinna przesłania Ci radość życia? Borykasz się z niskim poczuciem wartości? Czujesz się gorszy/-a od innych? Bliskość jest dla Ciebie zagrażająca?  Lęk i złość utrudniają Ci relacje z innymi? Nie jesteś w pełni zadowolony-a ze swojego życia?

Grupa przeznaczona jest dla osób, które dorastały w domu, gdzie przynajmniej jedno z rodziców nadużywało alkoholu. DDA wychowując się w rodzinie alkoholowej wypracowały sobie wzorce postępowania, które następnie przeniosły w dorosłe życie. To co sprawdzało się w rodzinie przeszkadza w relacjach partnerskich, zawodowych, przyjacielskich. DDA doświadczają bólu i niezrozumienia, nie wiedzą skąd w ich życiu tak wiele trudności, co takiego robią, że życie nie przynosi im satysfakcji.

Na grupie uczestnicy będą mogli przyjrzeć się swojej przeszłości, spojrzeć  i zweryfikować  swoje przekonania i postawy wyniesione z domu, nauczyć się nowych sposobów postępowania i nawiązywania relacji.

Co zyskasz uczestnicząc w grupie  DDA:

  • Dowiesz się i zrozumiesz, co wydarzyło się w przeszłości i jak to, co było wpływa na to, co jest obecnie, czyli na Twoje życie.
  • Nauczysz się zatrzymywać wpływ tego, co było na to, co będzie.
  • Poprzez doświadczanie siebie w grupie i wzajemne relacje lepiej zrozumiesz siebie i świat. Poznasz i nauczysz się wyrażać swoje uczucia i potrzeby.
  • Odpowiesz sobie na pytania: jak działam?, jak postępuję?, czy mi to służy?, co mnie przybliża, a co oddziela od innych ludzi?
  • Nauczysz się brać odpowiedzialność za siebie i swoje życie.
  • Poznasz innych ludzi z podobną przeszłością, poczujesz się wśród „swoich”. Otrzymasz akceptację i wsparcie.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, czas trwania jednej sesji to 2 godziny.

Aktualnie prowadzimy nabór na grupę:

– środową DDA/DDD, godz.:17.00-19.00
prowadząca: Anna Prokop
rozpoczęcie: styczeń 2018 r.

– piątkową DDA/DDD, godz.:19.00-21.00
prowadząca: Barbara Suska
rozpoczęcie: styczeń 2018 r.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej, przesłanie jej nam oraz o umówienie się na indywidualną konsultację z psychologiem.

Grupy

Warsztaty

Ankiety

Informacje

Facebook